Leírás és Paraméterek
Repce viasz 45 - 500 gramm
Cikkszám: g-0018-500
Adatok:
Hydrogenated Rape Seed Oil
CAS: 68334-28-1
Olvadáspontja: 45 °C-fok.
Fehér, krémszínű tömb, semleges illattal. 100% növényi, biológiailag lebomló alapanyag. Vegán, állatokon sem tesztelték. Nem mérgező, fenntartható, a környezetben könnyen és teljesen lebomlik, így a már feleslegessé vált repceviasz komposztálható is.
Származási hely:
Termékünk az EU-ból származik.
Előállítás:
A repceolaj hidrogénezett formája. A repce Európában is termő megújuló forrás, így viaszként való felhasználása is hatékony és környezetbarát. Pluszban egy szívet melengető információ: A repce mint növény, segít a méheknek. A méhészek a tavaszi virágzó repce mezőket méhcsaládjaik felerősítésére használják.
Repce viasz felhasználása:
Gyertyakészítésnél ugyanolyan jól és könnyen alkalmazható, mint a szójaviasz. Ha szeretsz új dolgokat kipróbálni, akár a kettő kombinációját is kipróbálhatod. Valamint a legtöbb viasszal jól keverhető. Kiválóan színezhető, díszíthető. Rendkívül jó az illatmegtartó és -kiadó képessége. A repceviasz felhasználása könnyű és biztonságos, kezdőknek is ideális választás. Ruhákból könnyen kimosható, bútorról könnyen letörölhető.
A repceviasz alkalmas pohárgyertyák, masszázsgyertyák, masszázs balzsamok, szilárd parfümök, újraszalvéták készítéséhez.
Mi is az az újraszalvéta?
Az újraszalvéták, vagyis a viasszal bevont szalvéták nagyon divatosak, nem mellesleg a környezetünk megóvása érdekében tett fontos lépések egyike. Ezeket a szalvétákat viasszal teszik tartóssá, és többször használhatóvá. Elkészítése nem bonyolult, érdemes kipróbálni. Legjobb ha textilszalvétát használsz, amit bevonsz viasszal egy vasaló segítségével.
Hozzávalók az újraszalvéta készítéséhez:
- vasaló
- 2 db sütőpapír
- repceviasz
- textilszalvéta
Elkészítése:
Terítsd rá a szalvétát az egyik sütőpapírra, majd reszeld rá apró lyukú reszelővel a repceviaszt. Ezután terítsd rá a másik sütőpapírt és vasaló segítségével vasald rá. Ha nem sikerülne elsőre, akkor se add fel, egy kis gyakorlás és neked is csodaszép újraszalvétáid lesznek! :)
Tipp gyertyakészítéshez:
Érdemes már abba a tégelybe önteni, amelyikben égetni szeretnéd repceviasz gyertyádat. Így égetéskor nem fog szétfolyni, és tovább élvezheted saját készítésű natúr, vagy illatosított, színezett gyertyáidat. Illóolajokkal illatossá teheted újdonsült gyertyádat. Miután kiválasztottad a számodra legmegfelelőbb aromát, bátran kísérletezz a különböző mennyiségekkel és illatkombinációkkal.
Amire fokozottan ügyelj:
A szárított virágok nagyon szépek tudnak lenni, de vigyázz velük. Könnyen lángra kaphatnak, ezért érdemes mellőzni őket. Díszítésnek használhatsz szárított növényeket, terméseket, de közvetlenül a gyertyával ne érintkezzenek. Manapság divat, hogy a gyertyákat körbe tekerik szalaggal. Bánj ezzel is óvatosan, a szalagok is gyúlékonyak. A gyertyát gyermekek és házikedvencek elől mindig tartsd távol. Mindig figyelj arra, hogy a gyertya égetésekor sose legyen huzat a lakásban. Soha ne tedd függöny, vagy gyúlékony anyag közelébe. Ha elhagyod a helyiséget, oltsd el a gyertyát is!
Hogyan készíts repceviaszból szilárd parfümöt?
Hozzávalók:
- 30% repceviasz
- 50% növényi vaj
- 0,5-1,5% illóolaj
- Növényi olajból egészítsd ki, hogy 100%-ot kapj.
Repceviasz hatása:
A bőrön lágyító, tápláló, filmképző hatású. A készítmények színét, illatát nem változtatja meg.
Tárolás:
Száraz, hűvös helyen, napfénytől védett helyen tárolandó.
gramm | 500 g |